Projeleriniz için e-posta gönderiniz :

info@smartcity.com.tr
smart city

2024 Akıllı Şehir Akıllı WIFI Sıcaklık ve Nem Takip Sistemi

Stoğunuzdaki ürünleri ve işinizi WTH-100 Sıcaklık ve Nem Takip Sistemimizle koruyun. Soğutma dolabı ve belli bir sıcaklık değerinin altında kalması gereken alanları manuel olarak termometreden kontrol etme; kontrol zamanını kaçırma, yanlış değer okuma ve eksik girilmiş çizelge gibi nedenlerden dolayı işinizi riske atmanıza neden olabilir.

Logo

Oysa ki kullanımı kolay kablosuz ağınızla internete bağlanabilen WTH-100 cihazı sürekli olarak sıcaklığı ve nemi takip edip kayıt altına almanıza olanak sağlar. Manuel kontrol zorluğunu ortadan kaldırarak eczanenizde ya da benzer alanlarda endişelerinizi gidererek size en yüksek derecede rahatlık sağlar.

Seracılıkta uygun sıcaklık ve nem değerleri bitkilerin verimliliğini artırmaktadır. Seralar, bitki gelişimini optimize edebileceğiniz koşulların bulunduğu kapalı ortamlardır. En uygun kontrol iç ortamdaki değerlerin doğru ölçülmesini gerektirir. Genellikle seralarda karbondioksit Co2, bağıl nem ve sıcaklık değerleri ölçülür.

Inkatech WTH-100 sıcaklık ve nem ölçüm, takip cihazı ile seranızın sıcaklık ve nem değerleri anlık olarak takip edilebilir, geçmiş dönemlere ait bu değerlerle ilgili raporlar alabilirsiniz. Ayrıca sıcaklık ve nem limit değerlerin dışına çıkılınca da seçtiğiniz yöntemlerle uyarılar ses, telefon arama, SMS, E-mail alabilirsiniz. Seranızda ki sıcaklık ve nem değerlerinin ölçülüp 7/24 kesintisiz olarak izlenebilmesi bitkilerin sağlığı ve ürün güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir.

Kısaca anlatmak gerekirse WTH-100 kablosuz ağınız üzerinden internete bağlanır ve ölçtüğü sıcaklık, nem değerlerini sürekli olarak sunucuya yollar. Tüm bu raporları yönetim paneline bağlanarak görüntüleyebilirsiniz, ayrıca yönetim paneli üzerinden sıcaklık, neme ait limit değerleri kolaylıkla ayarlayabilmektesiniz.

Veteriner ecza depoları, soğuk hava depoları, derin dondurucular, kan bankası dolapları, soğuk zincir araçları, kuru ürün saklama depoları, mantar üretim tesisleri, mandıralar, tavuk çiftlikleri, hayvan çiftlikleri, balık depoları, kütüphaneler, arşiv odaları, bilgiişlem odaları, datacenter'lar gibi sıcaklık ve nemin izlenip kayıt altında tutulması gereken birçok alanda size en ideal çözümü sunar.
SERALAR ÖZELİNDE YAŞANAN BAZI PROBLEMLER VE ÇÖZÜMLERİ
Sera içerisinde 220V elektrik prizi olmalı. WiFi cihazının ve WTH100 ün konulacağı yerlerde
WiFi internet vericisi olmalı. WiFi internet vericisinin cihaza 35-40 metreden daha uzak olmaması gerekir. Bu durum kullanılan WiFi cihazının sinyal gücüne bağlıdır. Bazı modellerde bu 80-90 m civarında olabilmektedir. Sinyal gücünün anlaşılması için cep telefonu WiFi açılarak sinyal seviyesine bakılabilir.
WTH-100 çok fazla data kullanmadığından aylık 2GB veri paketi olan ya da buna yakın bir paket WiFi seçilebilir.
WTH-100, aşırı nemden korunmalıdır. Bunun için, sinyal ve nem ölçümünü engellemeyecek, üstü kapalı, alt ve yanların bir kısmı açık bir kabin/kutu kullanılmalıdır. Doğru bir kabin/kutu için lütfen firmamızdan bilgi isteyin.
Birden fazla WTH-100 konulacak ise mesafeler ona göre ayarlanmalıdır.
Örnek: 90 m uzunlukta 30 metre genişlikteki bir sera için uygun ölçümler alınabilmesi için en az 2 adet 2 problu WTH-100 cihazı kullanılmalıdır.

Sizlerde detaylı sunum almak ister misiniz ?