Projeleriniz için e-posta gönderiniz :

info@smartcity.com.tr
smart city

2024 Akıllı Şehir Akıllı Plaka Tanıma Sistemi

Bir görüntü işleme teknolojisi ürünü olan plaka tanıma sistemi plaka karakterlerini tanımlayan, tanımlanan karakterleri yedekleyebilen, plakası okunan araçların bilgilerini sorgulayıp tanımlayabilen bir sistemdir.

Logo

Plaka Tanıma Sisteminin Kullanım Amaçları
Plaka tanıma sistemi pek çok değişik amaç için kullanılabilir. Bunlardan bazıları :
yetkilendirme ile giriş çıkış işlemi
kayıp-çalıntı araçların bulunması
güvenlik ve trafik uygulamaları

Plaka tanıma sistemlerini genel olarak şöyle ayırabiliriz :
Otopark Plaka Tanıma Sistemi
Ücretli Otopark Plaka Tanıma Sistemi
Mobil Plaka Tanıma Sistemi
Otoyol Plaka Tanıma Sistemi
Plaka Tanıma Sisteminin Faydaları
Giriş kartları ve bariyer kumandası kullanma zorunluluğunuz ortadan kalkar.
Bariyer açma işlemi otomatik yapıldığı için giriş ve çıkışlardaki bekleme süreniz azalır.
Giriş ve çıkışlardaki araç yoğunluğu, dolayısıyla trafik yoğunluğu minimuma iner.
İçeri alınmış misafir ve yabancı araçları anında tespit edebilirsiniz
İstediğiniz tarih ve zamana göre detaylı raporları, araçların fotoğraflarıyla birlikte görebilirsiniz.
Raporları istenilen mail adreslerine otomatik olarak gönderebilirsiniz.

MOBİL PLAKA TANIMA SİSTEMİ
Mobil plaka tanıma sistemi, yol üzerindeki araçların plakalarını tarayarak, yakalamalı, hacizli ve aranan araçların plakasını tespit eder, sesli ve görsel olarak alarm verir.Bugün, kullanım oranı gittikçe artan mobil plaka tanıma sistemi, gerek yüksek yakalama performansı gerekse de gelişmiş raporlama özelliğiyle tercih sebebi olmaya devam etmektedir.

OTOPARK PLAKA TANIMA SİSTEMİ
Otoparklarda yaşanan park yeri problemleri ve bariyer kontrolü için harcanan gereksiz iş gücü, plakaları otomatik olarak tanıyan ve yalnızca izin verilmis plakalara bariyeri açan, kameralı otopark plaka tanıma sistemine geçişe neden olmustur. Bu sistemle birlikte, otopark kullanıcıları bariyer kumandası taşıma ve kart okutma gibi zahmetlerden kurtulmus, giriş ve çıkışlardaki bekleme süresi de minimum süreye indirilmiştir. Otopark Plaka Tanıma Sistemi’miz bugün birçok site, alısveriş merkezi, rezidans ve kamu kuruluşunun otoparklarında sorunsuz ve % 100 müsteri memnuniyetiyle çalısmaktadır.
ÜCRETLİ OTOPARK PLAKA TANIMA SİSTEMİ
Biletli otopark sistemlerinde otoparka giren aracın plakası sistem tarafından okunarak, giriş yaptığı saat kaydedilir. Çıkışta, aynı aracın plakası tekrar okunarak içerde kalma süresi otomatik olarak hesaplanır ve ekranda ücret bilgisi gösterilir. Sistem fiş ve bilet makinelerine entegre olarak çalışabilmektedir. Ayrıca, plakası olmayan ya da okunamayan araçlar manyetik araç algılama cihazı ile resimleri çekilerek sistem işleyişi devam ettirilir.
OTOYOL PLAKA TANIMA SİSTEMİ
OTOYOL Plaka Tanıma Sistemi, çalıntı ve aranan araçların yakalanması için geliştirilmiştir. Genellikle MOBESE projelerinde kullanılan otoyol plaka tanıma sistemi, otoyol şeritlerine konulan kameralarla plaka tanımlaması yapmaktadır.
Şehre giren çıkan araç sayısı ve yoğunluğunun ölçülebildiği otoyol plaka tanıma sisteminde, istenilen tarih ve zamana göre detaylı ve fotoğraflı raporlar alınabilir.

Sizlerde detaylı sunum almak ister misiniz ?