Projeleriniz için e-posta gönderiniz :

info@smartcity.com.tr
smart city

2024 Akıllı Şehir Akıllı Medikal Görüntü Arşiv Sistemi

Medikal görüntülerin (X-Ray, CT, MR, US, MG vb.) elektronik ortamda güvenli bir şekilde saklanmasını, fiziksel basımını tamamen ortadan kaldırarak gelişmiş tanısal metotlarla görüntülenmesini ve raporlanmasını sağlar.

Logo

Web tabanlı arayüz ile sistemin uzaktan yönetimi.
Kullanıcı bazlı ara yüz kişiselleştirme özelliği.
İstatistiksel veriler elde edebilme.
Entegre DICOM Web Görüntüleyici ile görüntüleri inceleme özelliği, DICOM Sunum durumları Presentation State DICOM Anahtar İmaj seçimleri Key Images, DICOM Shutter, sine modu, gelişmiş ölçüm ve analiz araçları, seri ve imaj düzeyinde 10×10’a kadar serbest serim düzeni, pul imaj matriks, DICOM ve Windows yazıcılardan çıktı alma, hasta CD /DVD ‘si oluşturma, yeni tetkikler sekmesi, yerel arşiv, gelişmiş dışarı aktarma seçenekleri DICOM jpeg, png, avi quiktime vb.,
DICOM olmayan imajları da görüntüleyebilme jpeg, png, v.b, gerçek boyut görüntüleme ve daha fazlası.
MedocPacs RBS ve MedocPacs DICOM Worklist sistemleri ile tam entegrasyon.
Teleradyoloji özelliği sayesinde internet üzerinden tetkik görüntülerine, raporlarına hızlı erişim ve raporlama yapabilme.
Farklı modalite cihazlarından, aynı anda gelen görüntüleri alıp kaydetme.
Kayıplı veya kayıpsız sıkıştırma seçenekleriyle ister disk alanından tasarruf sağlayarak arşivleme kapasitesinin arttırılması ister düşük internet hızında veri akışının hızlandırılması.
Ayarlanabilen aralıklarda otomatik veritabanı yedeği alabilme.
DICOM Store SCU/SCP, DICOM Storage Commitment SCU/SCP,DICOM Query/Retrieve SCU/SCP, DICOM MPPS SCU/SCP ve DICOM Worklist SCP desteği ile tüm DICOM 3.0 uyumlu Modalite ve İş İstasyonları ile tam uyum.
HBYS ve RBS yazılımları ile HL7 entegrasyonu.
Programlanabilir Study Group, Time v.b yönlendirme özelliği sayesinde tüm görüntüleri istenilen lokasyonlarda otomatik olarak gönderebilme.
Hl7 ile uyumlu çalışabilme.

Dicom Diagnostik Görüntüleme ve Raporlama İş İstasyonu
MedocPacs DICOM İş İstasyonu, yüksek performans ve fonksiyonalitesi ile sağlık uzmanlarının medikal görüntüleri verimli bir şekilde görüntülemesine ve analiz etmesine olanak sağlar. IHE ve DICOM iş akışlarına tam uyumluluğu ve gelişmiş özellikleri sayesinde, gerektiğinde mini bir PACS olarak da kullanılabilen MedocPacs DICOM İş İstasyonu, radyoloji iş akışınızın vazgeçilmez bir parçasıdır.
Radyoloji Bilgi Sistemi
MedocPacs RBS, sağlık kuruluşlarının radyoloji bölümlerine, verimlilik artışı ve maliyet tasarrufu sağlayan bir ortam sunmaktadır. Bu sayede hastalara ve radyoloji bölümü çalışanlarına güvenirliği yüksek, hata riski düşük çok daha iyi hizmet verilmesini sağlamaktadır. MedocPacs PACS ile birlikte kullanıldığında, kullanıcılara performans artırıcı bir ortam sunup; hasta randevu planlamasından, hasta işlemlerinin tamamlanma aşamasına kadar iş akışındaki her adımın otomasyonunu sağlayabilmektedir.
Tele Radyoloji Sistemi
Radyoloji uzmanlarının sınırlı zamanlarını en etkin şekilde kullanmalarını sağlamak amacıyla geliştirilen MedocPacs -Tele Radyoloji, kullanıcı dostu kolay arayüzü ile radyoloji birimlerinin çalışmalarına hız katmaktadır. Web tabanlı çalışan MedocPacs-Tele Radyoloji, ek bir yazılım gerekmeksizin internet üzerinden tetkiklerin incelenmesini ve raporlandırılmasını sağlar.
Medikal görüntülerin ve görüntü raporlarının güvenli bir şekilde CD/DVD’ye yazılmasını sağlar.İleri Düzey 3 Boyutlu Radyoloji
Görüntüleme Modülleri

Sizlerde detaylı sunum almak ister misiniz ?