Projeleriniz için e-posta gönderiniz :

info@smartcity.com.tr
smart city

2024 Akıllı Şehir Akıllı Kişi ve Araç Sayma Sistemi

En son görüntü işleme teknolojilerini kullanarak,istenilen her noktada, geçen insanları sayar,detaylı sayma raporlarını ofisinize kadar getirir.Mağazalarda, alışveriş merkezlerinde,her türlü özel ve kamusal alanda %95 in üstünde doğruluk oranı ve dünyanın her yerinden erişilebilen sayma raporları ile eksiksiz,etkili ve ekonomik bir çözüm sunar.

Logo

Kişi sayma sistemi, IP Kameraları sensör olarak kullanan, piyasadaki en gelişmiş insan sayma sistemidir. Tek bir PC, 32 farklı noktaya yerleştirilmiş kameradan gelen görüntüleri analiz ederek %95’in üzerinde bir doğruluk oranıyla insan sayma ve raporlama işlemini gerçekleştirir.

Kullandığı en son teknoloji yapay zeka ve yapay görme algoritmaları ile, kalabalık giriş ve çıkışların olduğu anlarda, gölgeli ortamlarda bile performans kaybına uğramadan başarı ile çalışabilir. Birbirine sarılarak geçen kişileri, aynı anda farklı yönlere geçen kişileri başarı ile ayırt edebilir.

Giriş genişliğinden bağımsız çalışabilir. Esnek altyapısı ile, görüntü işlemeyi aynı anda birden fazla kameradan alınan görüntleri birleştirerek oluşturduğu panaromik görüntü üzerinden yapan, tamamen Türkçe arabirimi ve raporlama sayfaları ve kullanıcının ihtiyacına göre modifiye edilebilecek esnek altyapısı ile piyasadaki performans/maliyet oranı en yüksek olan çözümdür.

İnsan Trafiği İzleme
İnsan sayma sistemleri perakendecilik endüstrisinde, insan trafiği izleme amaçlı da yaygın olarak kullanılmaktadır.
Servis Aktivite Planlamaları
Temizlik, bakım onarım gibi servislerin en uygun zamanda yapılmasına karar vermek için insan sayma sistemleri değerli bilgiler sağlar.
Kaynak Kullanım Kanıtları
Birçok kurum, çeşitli finansal uygulamalar yaparken ziyaretçi sayılarını kullanırlar. Standard uygulamalarda ziyaretçi sayısı biletlerden belirlenirken, müzeler, kütüphaneler, sergi salonları gibi biletsiz de girilebilen yerlerde insan sayma sistemleri büyük önem taşımaktadır.İnsan sayma sistemi ile ;
Birçok bölge ve yol araç trafiği verileri gerçek zamanlı alınabilir.Araçların yoğun olduğu bölgelerde sinyalizasyon çalışmaları yönlendirilebilir.Araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerdeki reklam ve pazarlama faaliyetleri artırılabilir.Bu bölgelerde yapılan reklamların etkinliği ölçülebilir.Araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde veya saatlerde güvenlik tedbirleri alınabilir.Otoparklarda içerdeki araç sayısı ve mevcut araç kapasiteleri gerçek zamanlı görülebilir.

Sizlerde detaylı sunum almak ister misiniz ?