Projeleriniz için e-posta gönderiniz :

info@smartcity.com.tr
smart city

2024 Akıllı Şehir Akıllı Durak Sistemi

Elektronik Ücret Toplama Sistemi projesinin temelinde, Şehir Belediyeleri ‘nin veya özel kooperatiflerin ücret toplama, takip ve yönetim çözümlerinin oluşturulması yer almaktadır.

Logo

Yolcu bilgilendirme ekranları toplu taşıma sistemlerinde fazlasıyla ihtiyaç duyulan bir fonksiyonu yerine getirmektedir. Şehrin hareketli ve koşuşturmalı yaşantısında, toplu taşıma kullanan yolcuların bekleme sürelerini en aza indirmeyi hedefleyen; yolcuların araç seçimini gelecek araçların tahmini gelme sürelerini dikkate alarak yapmasına imkan sağlayan bir bilgilendirme sistemidir.

Otobüslerden anlık iletilen GPS lokasyon bilgileri, otobüsün ortalama hızı, bölgede daha önce benzer saatlerde elde edilmiş durak giriş-çıkış raporları ve 2 durak arası katetme süreleri gibi parametreler “otobüsüm nerede” algoritması ile değerlendirmeye alınarak, önceden koordinatları belirlenmiş duraklara tahmini geliş süreleri hesaplanmakta ve network üzerinden yolcu bilgilendirme ekranlarına gönderilmektedir.

Elektronik Ücret Toplama Sistemi’nin bir parçası olan Akıllı Durak ile toplu taşıma araçlarını kullanan yolcuların bilgilendirilmesi; araçların durağa varış sürelerinin gösterilmesi, duyuru ve video görüntüleyerek yolcuları bilgilendirmek ve web uygulaması üzerinden akıllı durakların yönetiminin sağlanması amaçlanmaktadır.

Sizlerde detaylı sunum almak ister misiniz ?